ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021-2022

Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά (πηγή https://spoilers.gr/)

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητά μας παιδιά.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος καθηγητών του σχολείου μας, σας εύχονται ολόψυχα ¨Καλή και Δημιουργική Σχολική Χρονιά¨.  Οι μαθητές θα προσέλθουν τη Δευτέρα 13/9 στο σχολείο στις 09:30πμ. με το αρνητικό αποτέλεσμα του self- test (σχολική κάρτα) το οποίο θα έχουν πραγματοποιήσει έως και 24 ώρες πριν την προσέλευσή τους στο σχολείο και θα το έχουν δηλώσει στη διεύθυνση: self-testing.gov.gr. Σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος ο μαθητής δεν πρέπει να προσέλθει στο σχολείο και θα πρέπει να υπάρξει επικοινωνία.

Για τις επόμενες εβδομάδες το self- test θα πρέπει να πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα (Τρίτη και Παρασκευή) έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο.
Δεν χρειάζεται να προσκομίσουν βεβαίωση αρνητικού self-test όσοι μαθητές προσκομίσουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή βεβαίωση παρελθούσας νόσησης τελευταίου εξαμήνου. Τη Δευτέρα 13/9 θα δοθούν και τα σχολικά βιβλία. Η μάσκα είναι υποχρεωτική στους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους.