Ενημέρωση Μαθητών και Γονέων-Κηδεμόνων για τα ΕΠΑΛ και τα ΕΚ

Έχοντας ως στόχο την ενημέρωση των Μαθητών της Γ Γυμνασίου, της Α Λυκείου και των Γονέων-Κηδεμόνων τους, για τις πιθανές εκπαιδευτικές επιλογές που αφορούν στην Επαγγελματική Εκπαίδευση και σε συνδυασμό με την λήψη μέτρων για την αντιμετώπιση της πανδημίας, σχεδιάζεται από την ΔΔΕ Αχαΐας η εξ αποστάσεως ενημέρωση Μαθητών και Γονέων-Κηδεμόνων για την λειτουργία των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) και των Εργαστηριακών Κέντρων (ΕΚ).  Οι Μαθητές και οι Γονείς-Κηδεμόνες θα ενημερωθούν, από Ομάδα Εκπαιδευτικών και Στελεχών (ΟΕΣ) των ΕΚ, για την λειτουργία των ΕΠΑΛ – ΕΚ αλλά και για τις δυνατότητες και προοπτικές  φοίτησης σε αυτά. Για την Ανακοίνωση που αφορά την Ενημέρωση Μαθητών και Γονέων-Κηδεμόνων, πατήστε ΕΔΩ. Για να δείτε την Πρόσκληση προς τους Γονείς-Κηδεμόνες των μαθητών και την Δήλωση Συμμετοχής – Διαθεσιμότητας σε εξ Αποστάσεως Ενημερωτικές συναντήσεις, πατήστε ΕΔΩ.